MARMARA İLKÖĞRETİME HAZIR OLUŞ TESTİ

17/12/2016 10:12

KAYITLARIMIZ BAŞLADI
MARMARA İLKÖĞRETİME HAZIR OLUŞ ÖLÇEĞİ EĞİTİMİ

Eğitimci: Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat - Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü- Okul Öncesi Eğitimi Anabilim Dalı 
Eğitimin Amacı: Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeği” 2003 yılında Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat tarafından geliştirilmiştir. Ölçek 60-78 aylık çocukların her gelişim alanında ve temel becerilerde ilköğretime ne düzeyde hazır olduğunu tespit etmek amacıyla Türk çocuklarına özgü olarak geliştirilmiş tek ölçek olup standardizasyonu yapılmıştır. Eğitim sonunda verilecek sertifika tek geçerli kullanıcı sertifikadır.
Bu eğitim programı sonucunda, katılımcıların okul olgunluğu konusunda bilgi sahibi olmaları ve Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeği' ni uygulayabilecek konuma gelmeleri amaçlanmaktadır.

Eğitimin Tarihi ve Saati: 17 Aralık 2016 Cumartesi, 10:00-16:00

Eğitime Kimler Katılabilir: Çocuk Gelişim Uzmanları, Çocuk Hekimleri, Okul Öncesi/Anaokulu Öğretmenleri, Özel Eğitim Uzmanları, Psikiyatristler, Psikolojik Danışmanlar, Psikologlar, Pedagoglar, Rehber Öğretmenler, Sınıf Öğretmenleri, Aile Danışmanları, Sosyal Hizmet Uzmanları ve bu branşlarda eğitimine devam eden 4. Sınıf lisans&lisansüstü üniversite öğrencileri.

Kayıt için öncelikle katılımcılarımızın merkezimizi arayıp ön kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Ardından kendilerine mail yolu ile ücretin yatırılacağı hesap bilgileri iletilecektir.

Eğitim yeri: Sofist Aile Danışma Merkezi 
8015/2 sok. no:1/A Ataşehir mah. Çiğli - İZMİR

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: 0232 329 30 29 - 0532 178 06 99
E-Mail: info@sofistdanismanlik.com

Kontenjan: 30 Kişi
(Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. Kayıt sırası esas alınacaktır. Kesin kayıt için en az 250 tl yatırılması gerekmektedir. Eğitim ücretinin geri kalanı eğitim günü de alınabilmektedir.)

Eğitimin Belgesi: Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeği Kullanıcı Sertifikası.
(Bu belgeyi alabilmek için; 15 gün içerisinde 5, 5.5 ve 6 yaşlarında 3 çocuğa testin uygulanıp sonuçlarının Yrd.Doç. Dr. Özgül POLAT’ a gönderilmesi gerekmektedir.)

Scroll to Top