ANNE BABA GELİŞİM AKADEMİSİ - SINIR KOYMA

28/03/2017 19:03

Akademidisleksi ailelerine yönelik olarak organize edilen ücretsiz anne baba akademisi eğitimlerinin ikincisi; çocuklarda sınır problemleri adlı seminerdir. Bu eğitimde amaç; gerçek sınır problemlerini tanımak ve müdahale yöntemlerini tartışmaktır.

Seminer Yeri: Sofist Aile Danışma Merkezi

Seminer Tarihi: 28 Mart 2017

Seminer Saati: 19:00

Eğitimci, Psikolog Hande Akıman kimdir?

2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Sanata olan düşkünlüğü nedeniyle Ege Üniversitesi’nde Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat alanında yükseklisans başladı fakat tez döneminde ayrıldı. Çoğu meslektaşı gibi meslek hayatına özel eğitim alanında başladı ve bu sayede çocuklarda görülen tüm gelişimsel problemler ile birebir çalıştı. Daha sonra Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurumsal Gelişim Merkezi’nde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra Akademi Disleksi bünyesinde, Özel Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı almış çaocuklar ve aileleriyle çalıştı.

Şu anda 0-12 yaş arası çocuklar ve aileleriyle çalışan Hande Akıman aynı zamanda anaokulu danışmanlığı yapıyor. Çocukluk dönemi test ve envanterlerinden pekçoğunu uygulayan Hande Akıman terapi sürecinde ve aile danışmalığında Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kum Terapisi ve Sanat Terapisi’nden faydalanıyor.

Çalışma Alanları:

  • 0-12 yaş çocuk psikoterapisi (travma, kaygı, kayıp ve yas, depresyon, kardeş ilişkileri, sosyal beceri (akran ilişkileri)
  • Çocuk Değerlendirme Testleri (Zeka Testleri, Gelişimsel Değerlendirme, Psikolojik Değerlendirme)
  • Aile Danışmanlığı (Anne-Baba Eğitimi, Boşanma, Kayıp, Aile İçi İlişkiler)
  • Anaokulu Danışmanlığı
  • Aile ve Öğretmen Seminerleri
Scroll to Top