ANNE BABA AKADEMİSİ -“KALİTELİ VAKİT GEÇİRMEK” NE DEMEKTİR VE NASIL OLUR?

10/05/2017 19:05

Eminiz pek çok yerde çocuğunuzlakaliteli vakit geçirmek deyişini duymuşsunusdur. Peki nedir bu “kaliteli vakit”? Kendinizden geçene kadar oynamak mı? Her akşam iki saatinizi çocuğunuza ayırıp bir yetişkin olduğunuzu unutmak mı? Bu seminerde kaliteli vakit geçirmek derken tam olarak ne anlatılmaya çalışıldığına, kaliteli vaktin nasıl yaratılacağına değineceğiz. Siz de göreceksiniz ki uygun teknikleri bilince çocuğunuzla vakit geçirmek aslında oldukça kolay.

Seminer Yeri: Sofist Aile Danışma Merkezi

Seminer Tarihi: 10 Mayıs 2017

Seminer Saati: 19:00

Eğitimci, Psikolog Hande Akıman kimdir?

2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Sanata olan düşkünlüğü nedeniyle Ege Üniversitesi’nde Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat alanında yükseklisans başladı fakat tez döneminde ayrıldı. Çoğu meslektaşı gibi meslek hayatına özel eğitim alanında başladı ve bu sayede çocuklarda görülen tüm gelişimsel problemler ile birebir çalıştı. Daha sonra Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurumsal Gelişim Merkezi’nde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Daha sonra Akademi Disleksi bünyesinde, Özel Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu tanısı almış çaocuklar ve aileleriyle çalıştı.

Şu anda 0-12 yaş arası çocuklar ve aileleriyle çalışan Hande Akıman aynı zamanda anaokulu danışmanlığı yapıyor. Çocukluk dönemi test ve envanterlerinden pekçoğunu uygulayan Hande Akıman terapi sürecinde ve aile danışmalığında Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kum Terapisi ve Sanat Terapisi’nden faydalanıyor.

Çalışma Alanları:

  • 0-12 yaş çocuk psikoterapisi (travma, kaygı, kayıp ve yas, depresyon, kardeş ilişkileri, sosyal beceri (akran ilişkileri)
  • Çocuk Değerlendirme Testleri (Zeka Testleri, Gelişimsel Değerlendirme, Psikolojik Değerlendirme)
  • Aile Danışmanlığı (Anne-Baba Eğitimi, Boşanma, Kayıp, Aile İçi İlişkiler)
  • Anaokulu Danışmanlığı
  • Aile ve Öğretmen Seminerlerİ
Scroll to Top