ANNE BABA AKADEMİSİ - ÇOCUĞUNUZLA İLETİŞİMİN PÜF NOKTALARI

11/04/2017 19:04

Akademidisleksi ailelerine yönelik olarak organize edilen ücretsiz anne baba akademisi eğitimlerinin üçüncüsü; çocuklarla iletişimin püf noktaları adlı seminerdir. Bu eğitimde amaç; doğru iletişim teknikleriyle istenmeyen davranışları değiştirme yolları, iletişim kurarken sıkça yapılan hatalar, iletişim engellerini fark edebilme, doğru yöntemlerle iletişim kurabilme konuşmaktır.

Seminer Yeri: Sofist Aile Danışma Merkezi

Seminer Tarihi: 11 Nisan 2017

Seminer Saati: 19:00

Eğitimci, Aile Danışmanı Uzmanı Psikolog Elif Can Öztürk kimdir?

1990 Yılında Kayseri’ de doğan Elif Can Öztürk ilk,orta ve lise eğitimini İzmir’ de tamamlamıştır. 2008 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümüne girmiş ve lisans eğitimini tamamladıktan sonra yine Ege Üniversitesi’ nde Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansı’nı tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında 2012 yılında Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ nde yürütülen anksiyete terapisi grup çalışmasında staj yaparak kaygı problemi olan çocuklarla olan çalışmalarını başlatmıştır. Edindiği bu deneyim, çocukların karşılaşabilecekleri kaygı durumlarını fark edebilme ve müdahale edebilme tekniklerini öğrenmesini sağlamıştır. Aynı yıl içinde Tıp Fakültesinde Bağımlılık, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü’ nde staj yapmış ve Kadın Araştırma Merkezi’ nde part-time çalışmıştır. 2013 yılında YA-PA Çocuk Klübü’ nde stajer psikolog olarak görev yapmıştır. Yüksek lisansı sırasında Akademidisleksi Özel Eğitim Merkezi’ nde Özel Öğrenme Güçlüğü olan çocuklarla iki sene çalışmıştır. Görevi sırasında Anne-Baba Eğitimi, Sınav Kaygısı Çalışma Grubu gibi uygulamaları olmuştur. Yüksek lisansı sırasında daha çok anne-baba-çocuk ilişkileriyle, çocuğun ailedeki konumuyla ve çocuk problemlerinde aile danışmanlığıyla ilgili çalışmalar yapmıştır. Aile içi ilişkilerinin düzenlemesi, ebeveyn rolleri ve stilleri, iletişim sorunları çözümü ile ilgili danışmanlık vermiştir. Ayrıca disletik bireylerin problemlerini analiz etme ve bu konuda danışmanlık verme deneyimi de oldukça fazladır.

Şuan Sofist Aile Danışma Merkezi’ nde Aile Danışmanı Uzmanı Psikolog olarak görevine devam etmektedir.

Scroll to Top